Wielkie rośliny na outdoor, jakie odmiany?

Awatar użytkownika
Babcia Ganja
Posty: 13
Rejestracja: 22 sty 2021, 1:50

Wielkie rośliny na outdoor, jakie odmiany?

Post autor: Babcia Ganja »

Siema ludziska z zielonych buszów [peace]
Mam pytanie jak uzyskać efekt lub jaką odmianę zastosować żeby na dworze wyhodować tak wielkie rośliny (patrzcie zdjęcie)?

Jak znacie jakieś konkretne odmiany takich wielkich krzaków to podajcie nazwy.

ganja-farmer-wielkie-krzaki-730.jpg
ganja-farmer-wielkie-krzaki-730.jpg (1.05 MiB) Przejrzano 6412 razy
Awatar użytkownika
Ogrodnik
Posty: 27
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:47

Re: Wielkie rośliny na outdoor, jakie odmiany?

Post autor: Ogrodnik »

Na tym zdjęciu raczej nie widać, jakiś wybitnych wielkich roślin. Po prostu są to zdrowe duże rośliny uprawiane przez doświadczonego ogrodnika. Z wielu odmian można uzyskać taki efekt.
Awatar użytkownika
Babcia Ganja
Posty: 13
Rejestracja: 22 sty 2021, 1:50

Re: Wielkie rośliny na outdoor, jakie odmiany?

Post autor: Babcia Ganja »

Może to zdjęcie nie odzwierciedla roślin o które mi chodziło. Przeglądając neta natrafiłem na wielkie krzaki zwykle otoczone metalową siatką. Gigantyczne konopi można znaleźć w googlu [trawka] Tutaj masz lepsze zdjęcie, widać na nim dwóch małych chłopków farmerów a między nimi prawdziwy potów, dzięki temu że stoją przy tym krzaku można ocenić jego wielkość.

Zdjęcie:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ogrodnik
Posty: 27
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:47

Re: Wielkie rośliny na outdoor, jakie odmiany?

Post autor: Ogrodnik »

To jest faktycznie gigant, ma z 5 metrów. Takie cudo można wyhodować tylko w ciepłych krajach, takich jak Hiszpania. Myślę że każda sativa będzie dobra na takie drzewo. Ale musiała by być już posadzona w lutym pod lampą a później wiosną wysadzona na dworze. W Hiszpanii tak w marcu już się zaczyna sezon outdoor, a zbiory takich sativ to około koniec listopada.
Awatar użytkownika
HaszMen
Posty: 22
Rejestracja: 10 lis 2018, 14:12

Re: Wielkie rośliny na outdoor, jakie odmiany?

Post autor: HaszMen »

Tutaj bardziej chodzi o klimat a nie odmianę. Takie wielkie krzewy wyhodujesz w ciepłych krajach, gdzie lato jest długi i gorące. Hiszpania jest idealnym miejscem dla takich wielkoludów. Na pewno musi to być coś z jak najbardziej czystych sativ i to tyle co do odmiany a raczej gatunku bo sativa to gatunek konopi. Satiwy rosną właśnie takie wysokie a indici niskie, więc indica odpada, nie urośnie taka wielka nawet w tak ciepłym kraju jak Hiszpania. Takie jest moje zdanie na ten temat.
Awatar użytkownika
Batman
Posty: 38
Rejestracja: 04 gru 2018, 0:12

Re: Wielkie rośliny na outdoor, jakie odmiany?

Post autor: Batman »

W Polsce takie krzaki to przecież przypał, widać by było je z kilometra. Raczej każdy chce mieć dyskretną uprawę, jak najniższe rośliny.
ODPOWIEDZ