Pierwsza uprawa, co robić?

Forsigh
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2020, 8:24

Pierwsza uprawa, co robić?

Post autor: Forsigh »

Witam, mam 4 rózne odmiany w growboxie są to autoflowery. Dwie pierwsze odmiany posadzone 19.08.
Zostały posadzone w 15 litrowych doniczkach, 18h światła dziennie pod lampą LED. Podlewane codziennie, nie pokazywały żadnych oznak, że coś im nie pasuje. Jedna z roślin zaczeła pokazywać oznaki kwitnięcia, ale roślina jest naprawdę bardzo mała, nie wiem czy zaczynać ścinać liście z dołu czy sobie odpuscić, Zastosowałem LST dzisiaj i zobaczę jak to bedzię wyglądać. To moja pierwsza uprawa, i nie jestem do końca pewny co robić? Ścinać liście z dołu? Kontynuować LST. Oglądałem kilka kanałow na YT i niektórzy nie robią w ogóle LST, a niektórzy mówią, że znacznie zwiększa plony. Wiem, że wiecie więcej na ten temat dlatego pomyślałem, że tutaj zapytam
Poniżej załączam zdjęcia
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ganja Farmer
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2020, 0:09

Re: Pierwsza uprawa, co robić?

Post autor: Ganja Farmer »

Jak zdążyłeś zauważyć to co grower (jego porady) to różne teorie. Niestety tak jest bo każdy jakoś się nauczył uprawy na własnych błędach i radzi swoje teorie.

Ja powiem tak.
- LST zawsze stosuje bo mam porównanie do roślin bez LST, te gdzie stosowałem LST zawsze dawały więcej. Do LST stosuję gróby drut a nie sznurek, bo drutem możne lepiej modelować poszczególne gałęzie.

- Żadnych liści na razie nie obrywaj, liście łapią światło więc są ważne dla rośliny.

- To że jedna będzie większa inna mniejsza to normalne, bo czasem ta z kraju boxa łapie mnie światła itp. lub też po prostu jest słabsza. Marihuana to rośliny, genetyka i ciężko żeby wszystkie okazy były takie same.
Awatar użytkownika
Ogrodnik
Posty: 27
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:47

Re: Pierwsza uprawa, co robić?

Post autor: Ogrodnik »

Forsigh pisze: 27 wrz 2020, 20:26 18h światła dziennie pod lampą LED. Podlewane codziennie,
Dla automatów dobry czas świecenia lampy to 20/4. Co do podlewania to nie podlewaj na pałę dzień w dzień, tylko sprawdzaj jaka jest wilgoć w doniczce. Jak będziesz podlewał na pałkę, to mogą mieć za dużo wody i wdadzą się jakieś choroby grzybowe.
Forsigh
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2020, 8:24

Re: Pierwsza uprawa, co robić?

Post autor: Forsigh »

Ogrodnik pisze: 29 wrz 2020, 15:04
Forsigh pisze: 27 wrz 2020, 20:26 18h światła dziennie pod lampą LED. Podlewane codziennie,
Dla automatów dobry czas świecenia lampy to 20/4. Co do podlewania to nie podlewaj na pałę dzień w dzień, tylko sprawdzaj jaka jest wilgoć w doniczce. Jak będziesz podlewał na pałkę, to mogą mieć za dużo wody i wdadzą się jakieś choroby grzybowe.
Na początku były 20/4 ale zmiejszyłem na 18/6, Podlewane przeważnie są codziennie, nie podlewam konewką tylko mam taki zraszacz ala, idzie mi koło 2 litrów wody na cztery roślinki gdzie mniejsze podlewam troche mniej, nie podlewam do końca, ale ostatnio zacząłem dawać im troche więcej wody, i widzę, że największe dziewczyny piją wszystko co im daje, i mają sucho po 24h, ale ziemia jest sprawdzana przed podlewaniem, czasem zamiast po 24h podleje co 36h ale bardziej solidnie.
Awatar użytkownika
Dziki Plantator
Posty: 17
Rejestracja: 25 mar 2020, 15:57

Re: Pierwsza uprawa, co robić?

Post autor: Dziki Plantator »

A to dobrze że sprawdzasz, czy rośliny nie mają za dużo wody. Bo jak czytam różne fora konopne, to za uprawę biorą się ludzie co nie myślą i leją wodę aż w donicy jest błoto a później się dziwią co jest nie tak. Po prostu nie każdy ma rękę do ogrodnictwa.
Forsigh
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2020, 8:24

Re: Pierwsza uprawa, co robić?

Post autor: Forsigh »

Dziki Plantator pisze: 30 wrz 2020, 17:40 A to dobrze że sprawdzasz, czy rośliny nie mają za dużo wody. Bo jak czytam różne fora konopne, to za uprawę biorą się ludzie co nie myślą i leją wodę aż w donicy jest błoto a później się dziwią co jest nie tak. Po prostu nie każdy ma rękę do ogrodnictwa.
Widziałem na różnych forach jak czasem dziewczyny potrafią wyglądać po za mocnym podlaniu, jak wyglądają liście gdy mają za mokro, ja problemu z tym nigdy nie miałem, mimo, że pierwsza uprawa to jednak wydaje mi się, że dziewczynom dobrze się żyje no i póki co nie widzę, żadnych oznak, żeby im coś nie pasowało. Po jakimś czasie wrzuce nowe zdjęcia, Zastosowałem LST i codziennie zmienniam lekko kont nachylenia, jak poradził mi kolega z góry. Dzięki panowie za wsparcie :D
Awatar użytkownika
Farmer
Administrator
Posty: 51
Rejestracja: 22 wrz 2016, 16:06

Re: Pierwsza uprawa, co robić?

Post autor: Farmer »

Twoje roślinki wyglądają zdrowo, oby było tak cały czas [usmiech] czekamy na nowe zdjęcia.
Bezpieczny zakup nasion konopi zapewni Ci sklep THC-THC.COM z biurem obsługi klienta w Hiszpanii.
Forsigh
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2020, 8:24

Re: Pierwsza uprawa, co robić?

Post autor: Forsigh »

Tak jak obiecałem wrzucam nowe zdjęcia.

Dwie najstarsze rośliny dostały :
Ta po lewej na której już zaczynają sie robić topki (ak 47v2) Tylko LST, póki co światło dochodzi na wszystkie gałęzie z topkami więc póki co ją zostawiam, liście są cienkie i przepuszczają całe światło, dlatego tylko LST.

Druga Roślina (NL47), ściąłem największe liście, które zabierały dużo światła tym gałęziom, które będą mieć topki, i użyłem LST właśnie na tych gałęziach, LST przy tak grubych liściach nic nie dawał, liście zasłaniały całą roślinę mimo przeciągania ją na bok. Mimo, że to pierwsza moja hodowla wydaje mi się, że zrobiłem dobrze, jako, że LST nie przyniosił żadnego skutku. Wiem, że kolega z góry mówił, żebym nie ruszał tych liści, ale największe liście zabierały światło prawie wszystkim innym gałęziom i tak nie dochodziło światło. Czas pokaże, czy zrobiłem dobrze czy źle, ale inaczej się nie naucze.

Nothern Light Auto (Prawy dolny róg) zrobiłem małe LST.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Batman
Posty: 38
Rejestracja: 04 gru 2018, 0:12

Re: Pierwsza uprawa, co robić?

Post autor: Batman »

Bardzo ładnie rosną [trawka]
ODPOWIEDZ