Witam growerzy potrzebuję od was opini

naimad

Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: naimad »

Jak w tytule potrzebuje od was opini chcę mieć tylko pewność że mojej roślinie nic nie grozi każda opinia byłaby na wagę złota:
1: Obrazek
2: Obrazek
Awatar użytkownika
Ogrodnik
Posty: 27
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:47

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: Ogrodnik »

Raczej nic z tego nie będzie. Złe warunki lub też ich nie ma wcale. Nie widzisz że twoje rośliny szukają światła, przecież mają cienką długą łodygę co jest spowodowane brakiem oświetlenia. W takich warunkach nic ci nie wyrośnie.
Awatar użytkownika
Truposz
Posty: 9
Rejestracja: 19 lis 2018, 19:38

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: Truposz »

Przy uprawie konopi dobre warunki to podstawa, bez nich nic ci nie wyrośnie. Tutaj masz ewidentnie za mało lub nawet brak światła. Konopie to nie paprotki i bez sztucznego światła nie wyrosną w domu na parapecie. Te twoje roślinki wyglądają jak by były trzymane właśnie na parapecie.
naimad

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: naimad »

Chciałem was zapytać czy poprawiło się coś
Obrazek
naimad

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: naimad »

Z tego co wyczytałem to są podłużne łodygi ponieważ w pierwszych dniach życia sadzonki za dużo podlałem i perlitu dałem i wtedy łodygi były słabe ale ostatnio zauważyłem poprawę zdjęcie wyżej co widzicie
naimad

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: naimad »

Takie posiadam skromne warunki tymczasowo

Obrazek

w tym tygodniu jak wrócę do roboty to mam zamiar zainwestować w sprzęt porządny co byście mi polecili

A i zapomniałem powiedzieć że jest to Ak47 Auto żyje ona dopiero 7 dni taką kupiłem:
/admin - cenzura, link do nie polecanego sklepu/
Awatar użytkownika
Dziki Plantator
Posty: 17
Rejestracja: 25 mar 2020, 15:57

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: Dziki Plantator »

Masz złe oświetlenie w dodatku ta żarówka jest za wysoko, więc lepiej nie jest. Teraz to nie wiadomo czy coś w ogóle z tego będzie, roślinki są słabe i w każdej chwili ich łodyżki mogą się złamać. Lepiej wywal to do śmieci i kup nowe nasiona, tylko nie kupuj nasion na taniesianie, bo to lipa nie sklep. Jest to jeden z tych sprzedawców, którzy kopiują nazwy odmian z zagranicznych seedbanków i sprzedają jako niby swojej produkcji i piszą sobie sami komentarze pod odmianami. Te Ak47, które kupiłeś nawet nie leżało obok prawdziwego Ak47. Kupiłeś jakieś nasiona f2 słabej jakości, a więc nie wiadomo co ci rośnie. W dodatku nieźle przepłaciłeś za te nasiona. Ze te pieniądze miał byś markowe pestki od dobrego producenta.
Awatar użytkownika
Batman
Posty: 38
Rejestracja: 04 gru 2018, 0:12

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: Batman »

W pierwszej kolejności czytaj internety o uprawie konopi. Zacznij od tego z czego składa się growbox, tutaj masz info na ten temat https://foto.thc-thc.com/growbox-budowa-i-dzialanie/ bo to co Ty zbudowałeś nie nadaje się do uprawy konopi. Domyślam się że wiesz jak kiełkować nasiona bo najwyraźniej Ci się to udało zrobić. Zacznij od nowa, ale najpierw czytaj... i jak kolega wyżej wspomniał nie kupuj pestek w sklepach pokroju taniesianie, bo przepłacisz za nasiona słabej jakości.
naimad

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: naimad »

To jaką stronke panowie byście mi polecili? gdzie kupię jakieś jakościowe nasiona najlepiej automaty jakieś dobre
naimad

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: naimad »

O cholera nie wiedziałem że tam w chuja robią dzięki panowie za info a co do tego to błąd popełniłem bo kolejne ważne informacje czytałem w trakcie hodowli. Kiedy mi się uświadomiło to było za późno i wiem że zjebałem z oświetleniem bo kurcze nie byłem wtedy przy kasie nasion miałem 3 z czego jedną sadzonke wyrwałem ale planuje jutro lampe led 45 w wrąbać dla rośliny nie wiem czemu ale ona dalej rośnie więc pozwolę jej rosnąć póki nie umrze ale tym razem wiem jak mógłbym zacząć od nowa uprawe bo te informacje zbierałem po fakcie dzięki bardzo panowie na koniec wam pokaże zdjęcie tego jestem zdziwiony ,że ona dalej rośnie i jakby ta łodyga się zrobiła grubsza trochę ale to pewnie mi się wydaje. I mam do was ostatnie pytanko bo liście dalej rosną jakby roślina miała np umrzeć to czy mógłbym te liście susząc wykorzystać?.
Następnym razem będę sadził nasiona na trzeźwo a nie będąc zjaranym [plant]
Obrazek
a tak wyglądają one w dniu dzisiejszym
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Farmer
Administrator
Posty: 51
Rejestracja: 22 wrz 2016, 16:06

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: Farmer »

Zrobiłem podgląd dla twoich zdjęć bo były tylko linki [peace]

Jeśli chodzi o odmianę Auto Ak47 to według wielu growerów najlepszą genetykę tej odmiany ma na rynku producent SeedBay. I możesz je kupić w promce 1+1 https://seedbay.pl/produkt/auto-ak47-feminizowane/ Wychodzi o połowę taniej niż Ty kupiłeś i w dodatku jakość nieporównywalnie lepsza, bo SeedBay ma nasiona F1. Przejrzyj sobie również ofertę 1+1 thc-thc, znajdziesz tam masę odmian od renomowanych producentów np.: Auto Power Plant Feminizowane od Dutch Passion, wychodzi również dużo taniej a pestki tego producenta to mercedes wśród nasion.
Bezpieczny zakup nasion konopi zapewni Ci sklep THC-THC.COM z biurem obsługi klienta w Hiszpanii.
naimad

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: naimad »

Farmer pisze: 23 wrz 2021, 22:06 Zrobiłem podgląd dla twoich zdjęć bo były tylko linki [peace]

Jeśli chodzi o odmianę Auto Ak47 to według wielu growerów najlepszą genetykę tej odmiany ma na rynku producent SeedBay. I możesz je kupić w promce 1+1 https://seedbay.pl/produkt/auto-ak47-feminizowane/ Wychodzi o połowę taniej niż Ty kupiłeś i w dodatku jakość nieporównywalnie lepsza, bo SeedBay ma nasiona F1. Przejrzyj sobie również ofertę 1+1 thc-thc, znajdziesz tam masę odmian od renomowanych producentów np.: Auto Power Plant Feminizowane od Dutch Passion, wychodzi również dużo taniej a pestki tego producenta to mercedes wśród nasion.
Admin żałuję że wcześniej nie pomyślałem by spytać o to kogoś bez kitu automat z dobrą mocą na dodatek zbiór w 2 miesiące dziena mordo na pewno te nasionka se kupię
naimad

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: naimad »

Ogrodnik pisze: 21 wrz 2021, 22:37 Raczej nic z tego nie będzie. Złe warunki lub też ich nie ma wcale. Nie widzisz że twoje rośliny szukają światła, przecież mają cienką długą łodygę co jest spowodowane brakiem oświetlenia. W takich warunkach nic ci nie wyrośnie.
nie wiem czemu ale to dalej rośnie jak gdyby nigdy nic
Obrazek
Awatar użytkownika
Ganja Farmer
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2020, 0:09

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: Ganja Farmer »

Ona rośnie ale nie jest to rośnięcie poprawne [plant] Możesz to trzymać i coś ci tam wyrośnie ale szału nie będzie. Po prostu do następnej uprawy lepiej się przygotuj.
Awatar użytkownika
LoLek
Posty: 15
Rejestracja: 29 kwie 2017, 16:17

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: LoLek »

Obniż wysokość i dołóż więcej tych żarówek, co to są za żarówki? jaką mają barwę i ilość lumenów. Wyklej tą szafkę czymś co odbija światło, ewentualnie chociaż pomalują ją białą farbą.
naimad

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: naimad »

Ogrodnik pisze: 21 wrz 2021, 22:37 Raczej nic z tego nie będzie. Złe warunki lub też ich nie ma wcale. Nie widzisz że twoje rośliny szukają światła, przecież mają cienką długą łodygę co jest spowodowane brakiem oświetlenia. W takich warunkach nic ci nie wyrośnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
LoLek
Posty: 15
Rejestracja: 29 kwie 2017, 16:17

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: LoLek »

Widzę że zmieniłeś żarówkę na jakiegoś LEDa i obniżyłeś. Zaczyna żyć dość dobrze. Dołóż jej jeszcze jakiś wiatrak bo się liście zaczynają skręcać.
naimad

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: naimad »

powiem ci że ostatnio od publikacji tego zdjęcia jest w jeszcze lepszym stanie wiem jakie błędy robiłem na starcie a później tak naprawdę wiesz nie chciałem zrezygnować z życia tej rośliny i ciągle ją monitorowałem wydaję mi się , że wydłużałem jej życie poprzez wystawianie na słońce bo się pojawiało a mój pokój się nagrzewa od słońca i zajebiście idealnie padało na roślinę. Po dwóch tygodniach życia sytuacja rośliny wciąż nie była najlepsza liście się rozwijały ale łodyga jakoś tam żyła na granicy jednego ranka wstałem cała roślina była obalona ale podtrzymywałem ją takim gówienkiem metalowym wbitym w glebę no i tak naprawdę odkąd kupiłem tego leda to łodyga zaczęła nabierać tego ładnego zielonego koloru i w przeciągu 2 dni! łodyga była o wiele grubsza. Miałem dobrą wiedzę na szczęście bo nadrabiałem braki w trakcie jej życia.
Obrazek
Awatar użytkownika
LoLek
Posty: 15
Rejestracja: 29 kwie 2017, 16:17

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: LoLek »

Na pewno ta cała sytuacja będzie dla Ciebie dobrą lekcją, a następna uprawa będzie lepsza.
naimad

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: naimad »

Wiadomka jestem pewny swojej wiedzy i dbałem o roślinę mimo jej stanu i też uwzględniam opinie innych ale nie opieram się tylko na nich pokażę wam fotkę jak panienka dorośnie [plant]
Awatar użytkownika
Chupacabra
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2019, 14:38

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: Chupacabra »

Nigdy nie opieraj się na tym co piszą na forach, bo każdy pisze co chce i opisuje swoje doświadczenia. Oczywiście na naszym forum są same cenne wskazówki [szydzi] A tak na poważnie to nie ma jak własna praktyka i uczenie się na własnych błędach.
naimad

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: naimad »

Witam macie jakieś rady co mogę zrobić by rośliny nie wyginało jeszcze trochę i będzie ona kwitla chce doprowadzić to do końca
Obrazek
Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 27
Rejestracja: 09 lis 2018, 2:59

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: Zielony »

W pierwszej kolejności daj jej większą doniczkę a później zastosuj trening LST. Tutaj poczytasz co to jest trenowanie LST, czyli technika low stress training https://blog.growers.pl/technika-low-st ... ining-lst/ w artykule zwróć uwagę na zdjęcie doniczki, dobrze jak byś sobie podobną sprawił wtedy będziesz miał gdzie podwiązywać. I stosuj do tego drug ogrodniczy jest lepszy bo łatwiej i fajnie można modelować roślinę.
Awatar użytkownika
Ogrodnik
Posty: 27
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:47

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: Ogrodnik »

Nawet fajnie Ci ta roślinka poszła do przodu [peace]
naimad

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: naimad »

Ogrodnik pisze: 12 paź 2021, 1:02 Nawet fajnie Ci ta roślinka poszła do przodu [peace]
co myślisz elegancko powinna kwitnąć co nie?
Chciałbym wysłuchać waszych opini panowie


jak jest taka śliczna
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Farmer
Administrator
Posty: 51
Rejestracja: 22 wrz 2016, 16:06

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: Farmer »

Ja bym jej dał większą doniczkę bo już pewnie ta jest zapchana korzeniami. No i trening LST to podstawa. Ktoś wżyje już Ci o tym pisał.
Bezpieczny zakup nasion konopi zapewni Ci sklep THC-THC.COM z biurem obsługi klienta w Hiszpanii.
naimad

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: naimad »

Farmer pisze: 18 paź 2021, 17:33 Ja bym jej dał większą doniczkę bo już pewnie ta jest zapchana korzeniami. No i trening LST to podstawa. Ktoś wżyje już Ci o tym pisał.
Jakieś rady byś miał? ona trochę zwolniła ale w sumie według mnie pewnie przez te strzyżenia wszystkie i treningi

Obrazek

Obrazek
naimad

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: naimad »

I jak myślicie dużo jej brakuje do końca?
Awatar użytkownika
Farmer
Administrator
Posty: 51
Rejestracja: 22 wrz 2016, 16:06

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: Farmer »

Ona dopiero zaczyna kwitnąć [peace]
Bezpieczny zakup nasion konopi zapewni Ci sklep THC-THC.COM z biurem obsługi klienta w Hiszpanii.
naimad

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: naimad »

Farmer pisze: 04 gru 2021, 15:04 Ona dopiero zaczyna kwitnąć [peace]
Witam admin to dla mnie bardzo ważne czy mógłbyś usunąć ten post jak i zdjęcia wszelkie które zauplodowałem w tym moje konto zależy mi na tym
Awatar użytkownika
Farmer
Administrator
Posty: 51
Rejestracja: 22 wrz 2016, 16:06

Re: Witam growerzy potrzebuję od was opini

Post autor: Farmer »

Nie panikuj [peace] te forum jest na zagranicznym serwerze. Konto usunięte, posty zostają dla potomnych. Zdjęcia są na zewnętrznej stronie, której nie jestem administratorem ale są bezpieczne.
Bezpieczny zakup nasion konopi zapewni Ci sklep THC-THC.COM z biurem obsługi klienta w Hiszpanii.
ODPOWIEDZ