Własnoręczna budowa growroomu

Awatar użytkownika
MarysiulaKonopnicka
Posty: 67
Rejestracja: 14 lis 2016, 14:34

Własnoręczna budowa growroomu

Post autor: MarysiulaKonopnicka »

Budowa growroomu nie jest ciężkim zadaniem i to zadanie można ja bezproblemowo w przeciągu kilku godzin wykonać. Wystarczy tylko, że zostaną zamontowane pojedyncze komponenty, przeciągnięte kable i wyłożone nakrycie podłogi. Taka metoda uprawy konopi jest nie tylko elastyczna, ale i nadaje się dla chudych portfeli.
growroom-uprawa-marihuana-1.jpg
growroom-uprawa-marihuana-1.jpg (113.52 KiB) Przejrzano 5803 razy
Oto lista zakupów, co nam będzie potrzebne:
- biało-czarna folia w wymiarach okien
- folia ogrodowa na podłogę
- biało-czarna folia na podłogę (2x3m)
- 4 łańcuchy po 2m do zamocowania na suficie
- 4 haki w kształcie litery S do zamocowania na suficie
- 4 haki z gwintem do zamocowania na suficie
- wentylator (35 - 45 Watt)
- programator czasowy
- 5 złodziejek
- szeroka taśma klejąca
- metrówka
- wiertarka

OKNA
Zasłoń okna folią nieprzepuszczającą światło. Czarna strona folii musi być skierowana na zewnątrz. Przyklej folię taśmą klejącą do ramy okna.

PODŁOGA
Cały obszar, gdzie będą stały doniczki z roślinami zakryj folią ogrodową. Folię rozłóż tak, aby nachodziła 10-15 cm na ścianę. To zapewni ochronę ścian w wypadku, gdyby doszło o zalania pokoju. Na folię ogrodową wykładamy folię biało-czarną białą stroną do góry, któa dobrze reflektuje światło.

PROGRAMATOR CZASOWY
Zaprogramuj go tak, aby światło świeciło 18 godzin na dobę.

ZŁODZIEJKI
Połącz złodziejki z programatorem czasowym. Pamiętaj przy tym o tym, aby nie znajdowały się one w pobliżu wody.

ZAMOCOWANIE LAMP
W zależności od wielkości i wagi lamp wywierć 2 do 4 dziur w suficie i przymocuj duże haki. Odstępy między hakami muszą być identyczne jak te do przymocowania przy lampach. Przyczep teraz łańcuchy, do lamp przyczep haki o kształcie litery S i zaczep do łańcucha. Zwróć szczególną uwagę na to, aby lampy nie wisiały pod ukosem.

WIETRZENIE
Wietrzenie może bez problemu następować przez otwieranie okna. Jednak jeśli planujesz uprawę więcej niż 2 roślin, to musisz zainstalować oczyszczacz powietrza. Jeśli pomieszczenie jest dobrze wietrzone przy pomocy okna, a powietrze dobrze cyrkuluje, to zaoszczędzisz sobie instalację wentylatora rurowego z nasadką z węgla aktywowanego. Możesz postawić filtr HEPA z węglem aktywnym, który będzie przez cały czas i na dodatek po cichu oczyszczał powietrze z zapachu.

Jeśli natomiast pomieszczenie jest niewiele większe od obszaru uprawy i nie ma tam żadnego okna to musisz zainstalować silnie zasysający wentylator. Jego zadanie polega na zaopatrywanie pomieszczenia w świeże powietrze i zapobieganie wzrostu temperatury. Do pozbycia się zapachu zaleca się nasadkę z węgla aktywnego.

Potrzebną moc wentylatora obliczamy w ten sposób:
liczba watt z oświetlenia x 1,6 = moc wentylatora na 1m2

Oczywiście otwory na dopływ powietrza muszą być wystarczająco duże, aby powietrze mogło też być wysysane. Wielkość tych otowrów powinna być 2x większa niż rury wentylatora.

WENTYLATOR
Jeśli cyrkulacja powietrza jest za słaba, to w krótkim czasie powstanie tzw. zastałe powietrze. Aby do tego nie doszło potrzebujemy wentylator obrotowy. Będzie on dbał o lekki powiew wiatru i wymieszanie zimnego powietrza w dole z cieplejszym w górze, a tym samym taką samą temperaturę w każdym obszarze pomieszczenia.

REFLEKSJA ŚWIATŁA
Ściany w growroomie powinny być albo pomalowane na biało albo pokryte folią refleksyjną. W ten sposób światło będzie się równomiernie rozprzestrzeniało po pomieszczeniu i rośliny będą równomiernie rosły.
Folia powinna wisieć około 30 centymetrów nad ziemią, dzięki temu zapewniona jest wentylacja w tym obszarze i chłodne powietrze może się przedostawać.
Odległość do sufitu powinna wynosić 40 cm aby gorące powietrze nie gromadziło się w górze.
ODPOWIEDZ