Strona 1 z 1

Hydroponika

: 18 lis 2016, 16:31
autor: MarysiulaKonopnicka
hydroponika-uprawa-marihuana-2675.jpg
hydroponika-uprawa-marihuana-2675.jpg (311.97 KiB) Przejrzano 40207 razy

Hydroponika, zwana też hydrokulturą to bezziemna uprawa roślin. Także uprawa w wełnie mineralnej jest zaliczana do metod hydroponicznych. Przy hydroponicznej uprawie niezbędna jest kontrola nad zawartością składników odżywczych w roztworze odżywczym, poziomu pH i wilgotności.

Uprawa hydroponiczna stawia pewne wymagania, ale jeśli są one spełnione, to zbiory znacznie wzrastają i są szybsze. Media, które są wykorzystywane do sadzenia, zawsze są tzw. obojętne, to znaczy, że same nie zawierają żadnych składników odżywczych. Roślinom konopi indyjskiej ważne składniki odżywcze podawane są w formie pożywki. Pożywki podaje się dokorzennie, a nadmiar wody wylewa się poza doniczkę.

Przy hydroponicznych uprawach konopie mogą szybko wchłaniać i wykorzystać składniki odżywcze. Ze względu na zwiększoną zawartość tlenu w strefie korzeniowej i drobnych włosków wokół rośliny rosną szybciej niż te w glebie. Hodowla hydroponiczna wymaga też poświęcenia więcej czasu i wysiłku niż zwykle, szczególnie jeśli chodzi o czystość, ze względu na szybki wzrost roślin. Może to wymagać czasu, aż taki system hydroponiczny zacznie dobrze działać i będzie prawidłowo wyregulowany.

Re: Hydroponika

: 18 sty 2019, 11:31
autor: Farmer
Przykład uprawy hydroponicznej konopi indyjskich

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek