Spory, czy marihuana ma wpływ na płodność.

Awatar użytkownika
Jasia97
Posty: 12
Rejestracja: 04 lip 2022, 13:05

Spory, czy marihuana ma wpływ na płodność.

Post autor: Jasia97 »

Jeżeli chcielibyśmy brać pod uwagę aktualne dane to są sprzeczne. Niektóre badania wykazały, że marihuana może zmniejszać płodność, ponieważ zaburza produkcję estrogenów i hormonów progesteronowych oraz opóźnia cykl owulacji lub go zatrzymuje. Aczkolwiek inne zaś badania pozują co innego, że modulacja układu endokannabinoidowego zwiększa poczęcie i jest kluczowa dla reprodukcji. Jasne jest jedno, że układ endokannabinoidowy odgrywa kluczową rolę w wydzielaniu hormonów płciowych. To jednak nie wszystko, niektóre z rodzajów niepłodności mogą być związane z brakiem równowagi endokannabinoiodwej i potencjalnie można je leczyć lekami na bazie kannabinoidów, które oddziałują z układem.
Koniecznością jest kontynuowanie badań aby potwierdzić korzystny wpływ marihuany na płodność. Możliwe, że w tej kwestii wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu.
Awatar użytkownika
Gienio2020
Posty: 10
Rejestracja: 12 lip 2022, 10:33

Re: Spory, czy marihuana ma wpływ na płodność.

Post autor: Gienio2020 »

Sądzę, że tak ale raczej w tej dobrej strony.
Awatar użytkownika
Zosia23
Posty: 13
Rejestracja: 12 lip 2022, 10:30

Re: Spory, czy marihuana ma wpływ na płodność.

Post autor: Zosia23 »

Palę i jakoś nie miałam problemów by zajść w ciążę [plant]
lemon38
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2022, 10:37

Re: Spory, czy marihuana ma wpływ na płodność.

Post autor: lemon38 »

Uważam, że to zależy od organizmu danej osoby głównie chodzi mi ostan zdrowia.
Awatar użytkownika
Jasia97
Posty: 12
Rejestracja: 04 lip 2022, 13:05

Re: Spory, czy marihuana ma wpływ na płodność.

Post autor: Jasia97 »

W zasadzie też tak uważam. Bardzo często powodem problemu nie jest czynnik zewnętrzny a wewnętrzny.
Awatar użytkownika
Gienio2020
Posty: 10
Rejestracja: 12 lip 2022, 10:33

Re: Spory, czy marihuana ma wpływ na płodność.

Post autor: Gienio2020 »

Nie dawało mi to spokoju czy faktycznie marihuana ma negatywny wpływ na płodność i zacząłem szukać w necie. Ku mojemu zaskoczeniu wyczytałem, że regularne palenie marihuany może mieć na przykład szkodliwy wpływ na płodność i stanowić zagrożenie dla rozwijającego się płodu.
ODPOWIEDZ