Indica, Sativa, Ruderalis - Gatunki Marihuany

Awatar użytkownika
NewsMan
Posty: 254
Rejestracja: 05 paź 2016, 22:59

Indica, Sativa, Ruderalis - Gatunki Marihuany

Post autor: NewsMan »

Co To Są Indica, Sativa, Ruderalis?

Są to gatunki konopi indyjskich, potocznie marihuany. Konopie, czyli cannabis to tylko trzy gatunki, piszemy o tym gdyż często gatunki konopi są mylone z odmianami. Odmiany i hybrydy marihuany to np.: Ak47, White Widow czy Big Bud, to są właśnie szczepy, które powstały w drodze krzyżowania indici, sativy oraz ruderalis. Ruderalis jest odpowiedzialny za auto kwitnięcie w odmianach z autofloweringiem. Krzyżowanie indici, sativy a później ruderalis było dopiero początkiem wszystkich odmian konopi, gdyż wielką różnorodność, którą teraz mamy zawdzięczamy późniejszemu krzyżowaniu odmian, trwało to wiele lat i trwa nadal. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: https://thc-thc.com/indica-sativa-i-rud ... ny-konopi/ znajdziesz tam bardziej szczegółowe informacje na temat trzech gatunków marihuany.

Zapraszam również do dyskusji na ten temat.

Indica, Sativa, Ruderalis - Trzy Gatunki Roślin Konopi.jpg
Indica, Sativa, Ruderalis - Trzy Gatunki Roślin Konopi.jpg (184.65 KiB) Przejrzano 15005 razy
Awatar użytkownika
Batman
Posty: 38
Rejestracja: 04 gru 2018, 0:12

Re: Indica, Sativa, Ruderalis - Gatunki Marihuany

Post autor: Batman »

Indica uspokaja a sativa pobudza [zapalmy]
Awatar użytkownika
Babcia Ganja
Posty: 13
Rejestracja: 22 sty 2021, 1:50

Re: Indica, Sativa, Ruderalis - Gatunki Marihuany

Post autor: Babcia Ganja »

A co wolicie sative czy indice ?
Awatar użytkownika
Dziki Plantator
Posty: 17
Rejestracja: 25 mar 2020, 15:57

Re: Indica, Sativa, Ruderalis - Gatunki Marihuany

Post autor: Dziki Plantator »

Ani jedno anie drugie, jak dla mnie to odmiany z przewagą sativy są najlepsze. Czyli pobudzenie, ale w tle jakaś indica jest [shisha]
Awatar użytkownika
Ganja Farmer
Posty: 18
Rejestracja: 27 maja 2020, 0:09

Re: Indica, Sativa, Ruderalis - Gatunki Marihuany

Post autor: Ganja Farmer »

Obecne mało jest odmian które były by w 100% indicą lub sativą. W sprzedaży są odmiany które są hybrydami z przewagą indici lub z przewagą sativy.
Awatar użytkownika
Truposz
Posty: 9
Rejestracja: 19 lis 2018, 19:38

Re: Indica, Sativa, Ruderalis - Gatunki Marihuany

Post autor: Truposz »

Ja wybieram odmiany i takie i takie. Tak żeby mieć coś z przeważającą indicą, która jest dobra na spokojne wieczory, jakiś film, gry na konsoli. A sative mam i palę kiedy chce mieć aktywny dzień, dłuższy spacer itp. po sativie ciężko mi usiedzieć w domu wolę wyskoczyć gdzieś i połazić.
TomciWeed
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2021, 22:27

Re: Indica, Sativa, Ruderalis - Gatunki Marihuany

Post autor: TomciWeed »

Podpinam się pod temat i mam pytanie, jakie znacie czyste indici i sativy? Czy są dostępne jeszcze?
Awatar użytkownika
Chupacabra
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2019, 14:38

Re: Indica, Sativa, Ruderalis - Gatunki Marihuany

Post autor: Chupacabra »

Można znaleźć czyste sativy i indici, ale trzeba zawsze sprawdzać kto jest ich producentem, bo można kupić nie to co faktycznie ma być. Jeśli chcesz spróbować czystej indici to z dutch passion jest passion#1 lub czysta sativa też z dutch passion, czyli znany i ceniony durban poison. Oba są super na polski outdoor.
ODPOWIEDZ