Obojniak?

Mr.Joint
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2017, 18:11

Obojniak?

Post autor: Mr.Joint »

Siema jestem nowy w uprawie "pomidorów".
dostałem nasionko od kumpla i nie wiem co to jest.
możliwe że to obojniak? Albo włóknista?
obojniak-2978.jpg
obojniak-2978.jpg (245.54 KiB) Przejrzano 17925 razy
Awatar użytkownika
LoLek
Posty: 15
Rejestracja: 29 kwie 2017, 16:17

Re: Obojniak?

Post autor: LoLek »

Nikt Ci nie odpowie co to jest bo nasiona masz niewiadomego pochodzenia.
Obojniaki występują tylko u konopi przemysłowych.
Konopie indyjskie mogą być tylko żeńskie lub męskie (nie mylić z nasionami regularnymi, które są i żeńskie i męskie). W sprzedaży są już tylko nasion żeńskie czyli feminizowane. I rośliny z nasion feminizowanych można przez własne błędy shermić, czyli na roślinie będą kwiaty żeńskie ale pokażą się też nieliczne kwiaty męskie które zapylą te żeńskie i będą nieliczne nasiona na roślinie.
Jak można shermić swoją rośliną np. pozbawiając młode sadzonki światła na 48godzin, możesz być wtedy pewny że jak podrosną to albo wszystkie albo niektóre okażą się hermami. Co jeszcze może shermić rośliny? przyczyn może być dużo gdyż chodzi o to że jeśli zestresujemy młode rośliny to w przyszłości staną się hermami.
Miuxo565
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2017, 23:30

Re: Obojniak?

Post autor: Miuxo565 »

zdarzają się i takie przypadki
Awatar użytkownika
Farmer
Administrator
Posty: 51
Rejestracja: 22 wrz 2016, 16:06

Re: Obojniak?

Post autor: Farmer »

Odsyłam do artykuły co to są Hermafrodyty (hermy) i dlaczego powstają https://seedbay.info/hermafrodyty/
Bezpieczny zakup nasion konopi zapewni Ci sklep THC-THC.COM z biurem obsługi klienta w Hiszpanii.
Awatar użytkownika
Batman
Posty: 38
Rejestracja: 04 gru 2018, 0:12

Re: Obojniak?

Post autor: Batman »

Na tym blogu o uprawie marihuany jest lepszy artykuł o obojniakach, hermafrodytach i bananach, czyli o jajcach wszelkiej maści https://blog.growers.pl/hermafrodyty-cz ... -zapobiec/ Nie mylcie hermafrodyt z męskimi roślinami, bo to co innego.
ODPOWIEDZ