Czy nasiona potrzebują światła do kiełkowania?

MałyxD
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2019, 0:01

Czy nasiona potrzebują światła do kiełkowania?

Post autor: MałyxD »

Kupiłem sobie nasiona konopi w jednym z fajnych sklepów i teraz chce się zabrać za ich kiełkowanie. Czytam różne tematy na forum, ale nie do końca wiem czy nasiona potrzebują światła żeby wykiełkowały?
Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 27
Rejestracja: 09 lis 2018, 2:59

Re: Czy nasiona potrzebują światła do kiełkowania?

Post autor: Zielony »

Tak i nie.
Zależy jaką metodą będziesz kiełkował swoje nasiona.

Jeśli będziesz je kiełkował na chusteczkach papierowych, ligninie itp. to warunkiem ich wykiełkowania jest to że mają mieć totalnie ciemno i ciepła. Jeśli będą przy tym kiełkowaniu miały jakieś światło to zgniją.

A jeśli będziesz kiełkował swoje nasiona bezpośrednio w ziemi to wtedy muszą mieć światło bo inaczej nie wyjdą z ziemi.
MałyxD
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2019, 0:01

Re: Czy nasiona potrzebują światła do kiełkowania?

Post autor: MałyxD »

A jak się moczy nasiona w wodzie to ma być światło czy nie?
Awatar użytkownika
Ogrodnik
Posty: 27
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:47

Re: Czy nasiona potrzebują światła do kiełkowania?

Post autor: Ogrodnik »

Jak moczysz nasiona to też mają mieć ciemno, tak jak w przypadku kiełkowania między chusteczkami papierowymi.
Awatar użytkownika
Farmer
Administrator
Posty: 51
Rejestracja: 22 wrz 2016, 16:06

Re: Czy nasiona potrzebują światła do kiełkowania?

Post autor: Farmer »

Zasada jest prosta:
1. Kiełkowanie bezpośrednio w ziemi, wtedy musi być światło. Na outdoor doniczki z wsadzonymi nasionami mają stać na słońcu a przy uprawie indoor pod lampą.
2. Kiełkowanie po za ziemią, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, lignina, moczenie w szklance z wodą. Ma byś ciemno.

Proste zasady.
Bezpieczny zakup nasion konopi zapewni Ci sklep THC-THC.COM z biurem obsługi klienta w Hiszpanii.
Awatar użytkownika
Kolek
Posty: 11
Rejestracja: 10 lis 2018, 14:06

Re: Czy nasiona potrzebują światła do kiełkowania?

Post autor: Kolek »

MałyxD pisze: 11 gru 2019, 14:48 A jak się moczy nasiona w wodzie to ma być światło czy nie?
Ma być ciemno. Jeśli już chcesz moczyć nasiona to pamiętaj że przy moczeniu jest bardzo cienka linie, którą możesz przekroczyć i ziarna ci zgniją. Z reguły powinno się moczyć stary nasiona z twardą skorupą, które potrzebują dużo wody żeby skorupka zmiękła. Świeżych nasion wcale nie powinno się moczyć, bo szybko złapią za dużo wody i mogą zgnić, pestka otworzy się ale w środku będzie biała papka lub też podrośnie parę milimetrów i zacznie czernieć, stanie w rozwoju tą są objawy kiedy nasiona zostaną przemoczone. Jak wspomniałem moczenie jest dla starych nasion, a nie wiesz jakie ci sklep sprzeda. Te całe moczenie w szklankach z wodą wymyślił ktoś kto chce mieć szybko kiełek. Ja tam wolę wsadzić nasionko na głębokość 0,5cm do ziemi, od razu do doniczki docelowej, dać pod lampę w boxe i spokojnie czekać około tygodnia. Na 10 nasion zawsze mi wychodzi 9, a czasem nawet 100%. Tutaj znalazłem fajny poradnik dla początkujących jaki kiełkować poprawnie nasiona https://blog.growers.pl/kielkowanie-nas ... ny-konopi/ Poczytaj sobie, tam masz opisane wszystkie metody kiełkowania nasion konopi. Warto najpierw czytać a później robić.
ODPOWIEDZ