Kilka pytań początkującego

grzyweczka
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2020, 8:18

Kilka pytań początkującego

Post autor: grzyweczka »

Witam!


Jako, że jestem nowy w temacie mam sporo wątpliwości. Kupiłem jakiegoś growboxa małego (40x40x120) i myślałem wrzucić dwa nasiona w to. Mam po sztuce: Barney's Farm - LSD oraz Dinafem - Critical+ 2.0. I mnóstwo pytań..

1.Czy zakupione nasiona zawsze wyrastają? (kiedyś wrzuciłem w ziemię jakieś przypadkiem znalezione noname'y, i z 9 wyszły 3 sadzonki), czy to również jest wielka niewiadoma nawet przy zakupie nasion feminizowanych i odpowiedniego podejścia do siania?

2.Czy w tym małym growboxie znajdzie się miejsce na oba krzaki?

3.Najbardziej nurtuje mnie czas jaki mam naświetlać. Tzn.czy sadzonki już od nasion powinny znajdować się w growboxie? Ile czasu naświetlać rośliny? Czytałem, że pierwsze dwa,trzy tygodnie cały czas. Później w fazie wegetatywnej 18/6 (choć czytałem, że 12/5.5/1/5.5 będzie bardziej odpowiednie). Który schemat polecacie Wy? I przez jaki czas? Nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie, a jedynie informację: fotopetroid - normal. Czy około 8 tygodnie będzie ok? Czy po tym czasie zmieniam oświetlenie na 12/12 oraz czas jaki tak będę doświetlał to 12 tygodni?

Zrozumcie mnie chłopaki, że to pierwsza przygoda moja, więc proszę bez kajania, że nasiona nie u Was (wolał bym u Was, ale już za późno), że namiot mały, że takie odmiany wziąłem - to był strzał, szybka decyzja, inaczej nic by z tego ne wyszło. Więc proszę o konstruktywne rady i rozwiązanie wątpliwości..:)


Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 27
Rejestracja: 09 lis 2018, 2:59

Re: Kilka pytań początkującego

Post autor: Zielony »

Odmiany LSD (Barney's Farm) oraz Critical+ 2.0 (Dinafem) są to pełnosezonówki, rosną wielkie więc nie nadają się do tak małego boxa, rozwalą go. Mogłeś kupić do takiego boxa jakieś odmiany automatyczne.

Jeśli postępujesz jak należy z nasionami to 99% musi wykiełkować i wyrosnąć. Ale czytając głupoty wypisywane na innych forach z moczeniem nasion w wodzie po 48 godzin, to nie dziwi mnie fakt problemów wielu użytkowników z kiełkowaniem nasion. Korzystaj z tego poradnika jeśli chodzi o kiełkowanie nasion: https://uprawakonopi.com/kielkowanie-i- ... marihuany/

Jak już masz sadzonki to naświetlaj je 18/6 nie kombinuj. Przy tak małym boxe zmień naświetlanie na 12/12 już po max trzech tygodniach. Chociaż i tak mogą Ci te odmiany wyjść bokami z boxa.

pozdrawiam i życzę powodzenia [peace]
ODPOWIEDZ