Od czego zacząć..?

gizmo
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2021, 23:15

Od czego zacząć..?

Post autor: gizmo »

Witajcie,
wykombinowałem że może bym coś zasadził... Kiedyś już robiłem podejście, na chęciach się skończyło, brak czasu na edukację.. teraz może bym wrócił do tematu...
mam możliwość posadzenia na dworze, wolałbym nie bawić się w jakieś domowe hodowle, chyba że na zimę z konieczności . Możecie podpowiedzieć od czego zacząć edukację.... ? czytałem że najlepiej sadzić w czerwcu i że na poczatek to ak47 jako outdoor... znalazłem o kiełkowaniu, i co dalej, czy to na początek wystarczy? Czy takie podejście na początek to jakby bezobsługowa sprawa czy koło tego też trzeba chodzić jak koło jajka w growboxie ?
Będę wdzięczny za wskazówki za co się zabrać od początku - zamawiać już jakieś nasiona i uczyć się na błędach, czy czytać czytać i czytać bo już i tak za późno?
Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Chupacabra
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2019, 14:38

Re: Od czego zacząć..?

Post autor: Chupacabra »

Najlepiej zacząć zabawę z pierwszą uprawą na dworze. Indoor czyli uprawa w domu jest trudniejsza. Musisz poczytać o kiełkowaniu żeby nie zmarnować nasion. Najlepiej jak już poczytasz, to napisz tutaj co się dowiedziałeś, bo jest masę złych porad w internecie odnośnie kiełkowania nasion.

Zwykłe ak47 czyli te bez auto kwitnięcie wcale się nie nadaje na pl klimat. U nas tylko auto ak47 i jest bardzo dobre. Teraz mamy już koniec lipca i możesz sadzić już tylko szybkie automaty takie jak: Auto pilot xl z seedbay czy Gold mery automatic z akseeds. Te dwie odmiany mogę Ci polecić bo sadziłem je w tamtym roku na początku sierpnia i bardzo fajnie urosły oraz zakwitły.
Awatar użytkownika
Dziki Plantator
Posty: 17
Rejestracja: 25 mar 2020, 15:57

Re: Od czego zacząć..?

Post autor: Dziki Plantator »

Jak kolega wyżej napisał, zacznij uprawę od outdoorowej, dzięki temu dużo się nauczysz i nie będzie Cię to wiele kosztowało kasy. Ale jak byś się zdecydował na uprawę w domu (pomieszczeniu-indoor), to musisz się liczyć z dużo większymi kosztami. Będziesz musiał kupić growbocxa, tutaj masz fajny artykuł z czego się składa grow box https://foto.thc-thc.com/growbox-budowa-i-dzialanie/ Statecznik, lampa najlepiej HPS.... trochę tego jest. Później ziemia doniczki.....
gizmo
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2021, 23:15

Re: Od czego zacząć..?

Post autor: gizmo »

dzięki za wskazówki, taki plan miałem żeby outdoor zasadzić, może nie będzie aż tak czuć w okolicy:) . Czytałem poradnik tutaj na forum ad kiełkowania, nie moczyć za długo itp. :) Z racji, że czasu nie ma, to pewnie zamówię to co proponujecie, zacząłem czytać o odmianach, ale to temat rzeka... studiów człowiek nakończył a głupi jak był tak jest w temacie [brzydki] . Co do kosztów, oświetlenie jakaś automatykę to sobie ogarnę, zobaczymy jak pójdzie pierwsza sadzonka :) ogólnie to mnie przycisnęło, bo jedno źródło siedzi, a drugie wyjechało do kraju zielskiem pachnącym :) stąd pomysł na realizację nieskończonych pomysłów :) a czymś się relaksować trzeba :) uprzedzając komentarz - wiem, że jutro nie będzie do cięcia :)
Awatar użytkownika
Batman
Posty: 38
Rejestracja: 04 gru 2018, 0:12

Re: Od czego zacząć..?

Post autor: Batman »

Rób swój grow a nie pożałujesz [peace] swoje zioło jest najlepsze. Odmiany, które polecił Ci kolega są bardzo dobre, sprawdzone przez wielu growerów z innych for. Przy kiełkowaniu nasion nie kombinuj z moczeniem w szklankach z wodą, bo możesz łatwo przemoczyć i nasiona zgniją. Najbezpieczniejszą metodą kiełkowania nasion jest metoda prosto do ziemi, polecam przeczytać ten poradnik https://seedbay.pl/kielkowanie-nasion-m ... y-w-ziemi/ jeden z sensowniejszych jakie czytałem, są tam ujęte najważniejsze-kluczowe kwestie kiełkowania prosto w ziemi. powodzenia [usmiech]
gizmo
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2021, 23:15

Re: Od czego zacząć..?

Post autor: gizmo »

Dzięki raz jeszcze za wskazówki, póki co chyba się zdam na los i zaryzykuję:) pytanie techniczne - które z tych dwóch polecanych wybrać: Auto pilot xl z seedbay czy Gold mery automatic z akseeds - Gold merry ma sporo większy zbiór, nie zależy mi szczególnie na ilości, ale widzę, że sporo taniej jest na seedbay, choćby wysyłka i jeszcze jakaś promocja 1+1. Podpowiedzcie proszę i biorę się za przygotowanie [usmiech] [sadzi] .
Jeszcze jedno - nie chcę za dużo posadzić na początek, nasiona są widzę pakowane np po 3 plus 1+1 to niby 6 jest.. czy mogę je jakoś przechować i nadadzą się za rok, czy raczej nie za bardzo. Jest opcja w razie czego indoora, ale to już zależy jak się out uda i też nie chcę sadzić nie wiadomo jakiej ilości bo kto to przepali :P
Awatar użytkownika
Ogrodnik
Posty: 27
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:47

Re: Od czego zacząć..?

Post autor: Ogrodnik »

Obie odmiany auto pilot xl oraz gold mery auto są bardzo dobre, myślę że to bardziej kwestia gustu, którą wziąć. Weź dwie, lub też jedną teraz a za jakieś czas druga. Pamiętaj że przy uprawie outdoor lepiej posadzić więcej, minimum 10 roślin. I to w różnych miejscach bo ktoś może ci ukraść krzaki, zwierzęta mogą poniszczyć lub jacyś ludzie. Przy uprawie na dworze zawsze się sadzi więcej. A nasiona to w lodówce możesz przechowywać nawet rok czasu, wiadomo zawsze na ileś jakaś czarna owca się zdarzy i nie wykiełkuje.
gizmo
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2021, 23:15

Re: Od czego zacząć..?

Post autor: gizmo »

Decyzja zapadła, pacjenci są :) czytam od wczoraj wiki na thc-thc, wskazówek sporo, na forum też, pytanie moje, czy na pierwszy raz bez robienia doktoratu i optymalizacji zbiorów, żeby tylko jakaś frajda była na początek, to wystarczy jak wykiełkuję, zgodnie z poradnikiem, np do małej doniczki żeby podrosło te kilka cm i do ziemi np w takiej doniczce papierowej, i od razu do docelowego miejsca - ziemia jak widzę ok ph6 - kupić worek w sklepie i w miejscu sadzenia dołek, bez doktoryzowania się z nawożeniem, bo to mnie zbija z tropu :) ?
Spotkał się ktoś z techniką wkładania kartonów na spód takiego dołka - tektura trzyma wilgoć - stosuje się takie patenty w ogródkach.
Ostatnie pytanie - w jakiej odległości mogę posadzić od siebie sadzonki?
Awatar użytkownika
Ogrodnik
Posty: 27
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:47

Re: Od czego zacząć..?

Post autor: Ogrodnik »

Nawozy lepiej stosować choć by te eko-naturalne. Na wzrost takie które mają więcej azotu a na kwitnienie te co mają więcej potasu i fosforu a mniej azotu. Na wszystkich nawozach zwykle z tyłu opakowania jest informacja o składzie, więc możesz to sprawdzić. Co do dawania jakiś kartoników na spód, to ja bym tak nie kombinował. Jeśli masz bezpieczną miejscówkę, to możesz szybko posadzić tam rośliny, jeśli jest gdzieś pod lasem to małą roślinkę mogą zniszczyć zwierzęta.
gizmo
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2021, 23:15

Re: Od czego zacząć..?

Post autor: gizmo »

Dzięki, o składzie czytałem na wiki, co kiedy itp, pytanie czy jeśli nie będę nawozić itp to coś z tego będzie tylko liche, czy raczej większe szanse, że nic nie urośnie ?
Awatar użytkownika
Chupacabra
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2019, 14:38

Re: Od czego zacząć..?

Post autor: Chupacabra »

Bez nawozów będzie słabo rosło, rośliny będą chorowały z niedoborów.
gizmo
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2021, 23:15

Re: Od czego zacząć..?

Post autor: gizmo »

To chyba tyle, biorę się za robotę, bo czas goni... dzięki wszystkim za podpowiedzi.
Pozdrawiam,
ODPOWIEDZ