przechowywanie suszu i nasion

gizmo
Posty: 7
Rejestracja: 24 lip 2021, 23:15

przechowywanie suszu i nasion

Post autor: gizmo »

Witajcie,
czytam tak i czytam i... chciałem posadzić coś dla siebie, z krzaka widzę, że min 200g jest przykładowo. Ilość dla mnie ogromna... Jak wygląda kwestia przechowywania żeby susz był świeży czy tam nie wywietrzał, bo na moje skromne doświadczenie to worek, czy inny plastik i z czasem w sumie nie długim aromat słabnie. Ile można przechowywać i ew. jak najlepiej?
O ile o powyższym trochę czytałem światło, temperatura itp, ale może jakieś własne doświadczenia i podpowiedzi by się trafiły :)
Awatar użytkownika
Ogrodnik
Posty: 27
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:47

Re: przechowywanie suszu i nasion

Post autor: Ogrodnik »

Nigdy jako początkujący farmer nie uzyskasz 200g z krzaka. Chyba że mokrego. Da się takie ilości uzyskać ale w idealnych warunkach i z doświadczeniem minimum 10-cio letnim.

Najlepiej nasiona przechowywać w lodówce. Jeśli kupisz dobre świeże nasiona w sprawdzonym sklepie takim jak thc-thc to spokojnie mogą leżeć w niej rok czasu i wykiełkują w 90%. Musisz zwracać uwagę gdzie kupujesz pestki bo teraz potworzyło się masę fejkowych sklepów.

Susz po dobrze wykonanym curingu przechowujesz w słoikach. Z ziołem jest jak z winem im dłużej leży tym jest lepsze [trawka]
ODPOWIEDZ