Nasiona automaty jak hodować?

ludek88
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2019, 16:53

Nasiona automaty jak hodować?

Post autor: ludek88 »

Mam pytanie, chce kupić swoje pierwsze automaty i je hodować. Jak mam to robić?
Awatar użytkownika
Ogrodnik
Posty: 27
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:47

Re: Nasiona automaty jak hodować?

Post autor: Ogrodnik »

Ogólnie automaty to jak każde inne konopie, ziemia taka sama, nawozy takie same lampy też takie same o ile planujesz je uprawiać w domu. Z tym że przy automatach nie musisz zmieniać czas naświetlania lampą, cały czas dajesz im 20/4.
ludek88
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2019, 16:53

Re: Nasiona automaty jak hodować?

Post autor: ludek88 »

A jak najlepiej kiełkować automaty?
Jaką kupić ziemię i jaką lampę? bo będę sadził w pokoju.
Awatar użytkownika
Farmer
Administrator
Posty: 51
Rejestracja: 22 wrz 2016, 16:06

Re: Nasiona automaty jak hodować?

Post autor: Farmer »

Proponuję rozróżnić najpierw dwa zagadnienia:
Hodować - hodowanie konopi oznacza tworzenie nowych odmian, czyli krzyżowanie, zabawa z genetyka.
Uprawiać - uprawianie konopi indyjskich zaś oznacza że uprawiamy ją tylko po to żeby uzyskać z niej plon, czyli kwiaty.

Ty [peace] chcesz uprawiać automaty nie hodować.

pozdrawiam
Bezpieczny zakup nasion konopi zapewni Ci sklep THC-THC.COM z biurem obsługi klienta w Hiszpanii.
Awatar użytkownika
Struś Pędziwiatr
Posty: 13
Rejestracja: 16 kwie 2019, 1:53

Re: Nasiona automaty jak hodować?

Post autor: Struś Pędziwiatr »

ludek88 pisze: 18 lis 2019, 2:11 A jak najlepiej kiełkować automaty?
Jaką kupić ziemię i jaką lampę? bo będę sadził w pokoju.
Ziemie musi mieć ph w przedziale 5,8 a 6,5. Na opakowaniu każdej ziemi pisze jaki ma poziom ph. Od razu ci napiszę że ziemia do paprotek się nie nadaje bo jest kwaśna. Najlepszym źródłem światła jest lampa HPS, ale musisz wziąć pod uwagę że się dość mocno grzeje i musisz mieć przy niej dobrą wentylację. Następnym dobrym oświetlaniem jest lampa CFL dobra na początek. Co do kiełkowania nasiona, to tutaj masz dobry poradnik https://uprawakonopi.com/kielkowanie-i- ... marihuany/ jeden z lepszych jakich czytałem. Co do samych nasion, jakie kupić to nie kupuj jakiś dziwnych odmian, proste ale bardzo dobre automaty to: auto ak47 (seedbay), auto ak47 xxl (seedbay), ak472 automatic (akseeds), ak482 automatic (akseeds), green ak xl automatic (zambeza seeds).
ODPOWIEDZ