7 sposobów na większe plony przy uprawie outdoor

Awatar użytkownika
MarysiulaKonopnicka
Posty: 67
Rejestracja: 14 lis 2016, 13:34

7 sposobów na większe plony przy uprawie outdoor

Post autor: MarysiulaKonopnicka » 18 lis 2016, 16:00

Obrazek
1. Faza wegetatywna ma szczególne znaczenie przyautofloweringu

Cykl życia (wiek) AutoFemsów jest uwarunkowany genetycznie. Są one bardzo szybkie od zakiełkowania do dojrzałości. Dlatego też przy ich uprawie, w przeciwieństwie do innych odmian konopi, nie mamy zbyt dużo czasu na popełnianie błędów w fazie wzrostu, takich jak niedobór nawozów, błąd podczas odlewania. Jeśli autofloweringowa roślina w swoim bardzo krótkim okresie wegetacji dobrze się rozwijała i osiągnęła odpowiedni rozmiar, zostanie to odzwierciedlone w postaci dobrych plonów i jej jakości. Trzeba więc od samego początku uważać na to, aby roślinki od początku były odpowiednio (ale nie nadmiernie) nawożone i podlewane i aby uzyskały jak najwięcej światła słonecznego, jak to możliwe. Powinny one znajdować się w miejscu, w którym w dzień bezpośrednio świeci słońce.


2. Wielkość doniczki przy autofloweringach

Nawet dla małych automatycznych odmian powinna być dobrana wystarczająco duża doniczka tak, aby roślina i jej korzenie mogły idealnie się rozwijać. Zdrowe i silne korzenie zapewniają witalne rośliny i oczywiście spory zbiór. Doniczka powinna wynosić około 1-3 l pojemności przy młodych sadzonkach i 9-12l w fazie kwitnienia. Upewnij się, że korzenie nie dotykają o krawędź doniczki. W odróżnieniu od zwykłych fotoperiodycznych odmian, autofloweringi mogą przestać przez to rosnąć.


3. Dobre medium do sadzenia

Użyj dobrej gleby lub kokosowo-perlitową mieszaninę (50:50), tak aby w doniczce panował optymalny cykl mokro-sucho i korzenie były zabezpieczone, a bryła korzeniowa dobrze zaopatrzona w tlen.


4. Unikaj przelania

Doniczki nie powinny być przemakające, aby z nich stale kapało wodą. Roślina powinna mieć możliwość korzystania z wody, która jest dostarczana i zużycia jej w ciągu kilku godzin. Gleba powinna być wilgotna, ale nie mokra.


5. Podlewanie i nawożenie

Nawożenie roślin automatycznych należy rozpocząć, jeśli mają 4 międzywęźla. Należy je tak długo nawozić, aż faza wzrostu roślin się zatrzyma. Przy automatycznych odmianach wskazane jest, aby nawozić do około 3 tygodni przed żniwami, ponieważ te rodzaje rosną nawet wtedy, gdy już mają pąki. Spłuczka podłoże po około 5-6 tygodniach czystą wodą, tak żeby nadmiar soli odżywczych został usunięty z gleby.


6. Odpowiedni czas sadzenia

To, kiedy twoje automatyki najlepiej wynieść na zewnątrz zależy od części świata, w której żyjesz. W Europie Środkowej, na wiosnę, a więc na przełomie kwietnia / maja, a zbiory nastąpią wtedy w okresie lipca / sierpnia. W lipcu można zasadzić po raz drugi (w chłodniejszych klimatach), a rośliny te będzie można wtedy zebrać pod koniec września / początek października. Jeśli chcesz tylko raz sadzić, najlepiej jest to zrobić na początku czerwca. W ten sposób rośliny będą miały najlepszą pogodę do rośnięcia, najwięcej słońca i twoje plony będą większe.


7. Nie podcinaj automatycznych odmian

Odmiany samokwitnące nie można podcinać jak zwykłe szczepy, ponieważ nie będą one wtedy rosnąć. Ponadto nie da rady uzyskać z nich małych sadzonek ze względu na ich zbyt krótki cykl życiowy.

ODPOWIEDZ
kuchnia na wymiar warszawa

Wróć do „Outdoor”