Hydroponika

Awatar użytkownika
MarysiulaKonopnicka
Posty: 67
Rejestracja: 14 lis 2016, 13:34

Hydroponika

Post autor: MarysiulaKonopnicka » 18 lis 2016, 15:31

hydroponika-uprawa-marihuana-2675.jpg
hydroponika-uprawa-marihuana-2675.jpg (311.97 KiB) Przejrzano 37258 razy

Hydroponika, zwana też hydrokulturą to bezziemna uprawa roślin. Także uprawa w wełnie mineralnej jest zaliczana do metod hydroponicznych. Przy hydroponicznej uprawie niezbędna jest kontrola nad zawartością składników odżywczych w roztworze odżywczym, poziomu pH i wilgotności.

Uprawa hydroponiczna stawia pewne wymagania, ale jeśli są one spełnione, to zbiory znacznie wzrastają i są szybsze. Media, które są wykorzystywane do sadzenia, zawsze są tzw. obojętne, to znaczy, że same nie zawierają żadnych składników odżywczych. Roślinom konopi indyjskiej ważne składniki odżywcze podawane są w formie pożywki. Pożywki podaje się dokorzennie, a nadmiar wody wylewa się poza doniczkę.

Przy hydroponicznych uprawach konopie mogą szybko wchłaniać i wykorzystać składniki odżywcze. Ze względu na zwiększoną zawartość tlenu w strefie korzeniowej i drobnych włosków wokół rośliny rosną szybciej niż te w glebie. Hodowla hydroponiczna wymaga też poświęcenia więcej czasu i wysiłku niż zwykle, szczególnie jeśli chodzi o czystość, ze względu na szybki wzrost roślin. Może to wymagać czasu, aż taki system hydroponiczny zacznie dobrze działać i będzie prawidłowo wyregulowany.

Awatar użytkownika
Farmer
Administrator
Posty: 37
Rejestracja: 22 wrz 2016, 14:06

Re: Hydroponika

Post autor: Farmer » 18 sty 2019, 10:31

Przykład uprawy hydroponicznej konopi indyjskich

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nasiona marihuany kupujcie Bezpiecznie w sklepie THC-THC, tylko oni mają biuro obsługi klienta w Hiszpanii.

ODPOWIEDZ
kuchnia na wymiar warszawa

Wróć do „Hydroponika”