Hydroponika

Awatar użytkownika
MarysiulaKonopnicka
Posty: 67
Rejestracja: 14 lis 2016, 13:34

Hydroponika

Post autor: MarysiulaKonopnicka » 18 lis 2016, 15:31

hydroponika-uprawa-marihuana-2675.jpg
hydroponika-uprawa-marihuana-2675.jpg (311.97 KiB) Przejrzano 38380 razy

Hydroponika, zwana też hydrokulturą to bezziemna uprawa roślin. Także uprawa w wełnie mineralnej jest zaliczana do metod hydroponicznych. Przy hydroponicznej uprawie niezbędna jest kontrola nad zawartością składników odżywczych w roztworze odżywczym, poziomu pH i wilgotności.

Uprawa hydroponiczna stawia pewne wymagania, ale jeśli są one spełnione, to zbiory znacznie wzrastają i są szybsze. Media, które są wykorzystywane do sadzenia, zawsze są tzw. obojętne, to znaczy, że same nie zawierają żadnych składników odżywczych. Roślinom konopi indyjskiej ważne składniki odżywcze podawane są w formie pożywki. Pożywki podaje się dokorzennie, a nadmiar wody wylewa się poza doniczkę.

Przy hydroponicznych uprawach konopie mogą szybko wchłaniać i wykorzystać składniki odżywcze. Ze względu na zwiększoną zawartość tlenu w strefie korzeniowej i drobnych włosków wokół rośliny rosną szybciej niż te w glebie. Hodowla hydroponiczna wymaga też poświęcenia więcej czasu i wysiłku niż zwykle, szczególnie jeśli chodzi o czystość, ze względu na szybki wzrost roślin. Może to wymagać czasu, aż taki system hydroponiczny zacznie dobrze działać i będzie prawidłowo wyregulowany.

Awatar użytkownika
Farmer
Administrator
Posty: 38
Rejestracja: 22 wrz 2016, 14:06

Re: Hydroponika

Post autor: Farmer » 18 sty 2019, 10:31

Przykład uprawy hydroponicznej konopi indyjskich

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Co jest potrzebne do uprawy konopi (marihuany)? odpowiedź znajdziesz tutaj.

ODPOWIEDZ
kuchnia na wymiar warszawa

Wróć do „Hydroponika”