Słabo rośnie auto mazar od bulk feminized seeds

RokoSpoko89
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2021, 20:08

Słabo rośnie auto mazar od bulk feminized seeds

Post autor: RokoSpoko89 »

Kupiłem jakiś czas temu odmianę auto mazar, którą produkuje bulk feminized seeds w sklepie ganjafarmer. Bardzo słabo rośnie, ma już miesiąc a jest bardzo malutka. Poradzicie coś na to, będzie coś jeszcze z niej? Czy to po prostu lipne geny.

Obrazek
Awatar użytkownika
Zielony
Posty: 27
Rejestracja: 09 lis 2018, 2:59

Re: Słabo rośnie auto mazar od bulk feminized seeds

Post autor: Zielony »

W pierwszej kolejności muszę ci uświadomić że to co kupiłeś nie jest na pewno auto mazarem. Gdyż odmiana auto mazar to autorski produkt firmy dutch passion i oni nigdy nie zdradzili jaka jest dokładnie genetyka tej odmiany. Przez co nie ma możliwości żeby jakaś inna firma produkowała auto mazara. Po prostu jest to nie możliwe, każdy automat tak jak w tym wypadku to hybryda kilku odmian, jest to wynik skrzyżowana w odpowiedni sposób dwóch lub więcej odmian i nie wiemy z jakich odmian składa się auto mazar. Na polskim rynku pojawia się pełno januszów biznesu, którzy najzwyczajniej kopiują sobie autorskie nazwy z zagranicznych seedbanków i twierdzą że sami to produkują. Wykorzystują popularność danej odmiany żeby złapać na taki chwyt jeleni. Następnym razem jak będziesz kupował jakieś nasion, to dokładnie sprawdź kto je produkuje.

A wracając do twojej mizernej rośliny to co by tam nie rosło to i tak popełniasz straszne błędy w uprawie. Ta roślina wygląda jak byś ją przenawoził, przelewał wodą lub też ma straszne niedobory. Ciężko tutaj co kolwiek ustalić jeśli nie napiszesz więcej. Jakie masz oświetlenie? jakie dajesz nawozy? itp.
RokoSpoko89
Posty: 2
Rejestracja: 13 lis 2021, 20:08

Re: Słabo rośnie auto mazar od bulk feminized seeds

Post autor: RokoSpoko89 »

Lampę mam CFL 85w.
Nawozy canna dokładnie leje im canna vega według dawkowania na opakowaniu.
Podlewam codziennie wieczorem.
Awatar użytkownika
Ganja Farmer
Posty: 19
Rejestracja: 27 maja 2020, 0:09

Re: Słabo rośnie auto mazar od bulk feminized seeds

Post autor: Ganja Farmer »

To że ci ta roślina tak rośnie to wynika z twoich błędów. Gdybyś poprawnie prowadził swoją uprawę to co by to nie była za odmiana, to by rosła dobrze. Po prostu by ci coś wyrosło, ale na pewno nie auto mazar. Bo jak kolega już wspomniał auto mazar to wyłącznie autorska odmiana dutch passion i tylko z ich oryginalnych nasion wyrosło by to co jest w nazwie. Ale wracając do twojego growa, na moje oko ona jest spalona nawozem, pamiętaj żeby dawać na początku połowę dawki, którą zaleca producent. Jest to bezpieczna granica dawkowania, później możesz a nawet musisz zwiększyć dawkowanie, ale dopiero wtedy jak roślina rośnie popranie. Jak jest ładna - zdrowa - zielona. Autofloweringi mają to do siebie że jak spalisz je za dużą dawką nawozów, to już nic z nich nie będzie są nie do odratowania. Po spaleniu będą rosły wolno, będą cały czas mizerne.
Awatar użytkownika
Babcia Ganja
Posty: 13
Rejestracja: 22 sty 2021, 1:50

Re: Słabo rośnie auto mazar od bulk feminized seeds

Post autor: Babcia Ganja »

Lampa CFL 85 wat jest według mnie słaba, która nadaje się do pcboxów. Co do nawożenia nawozami, to dawkowanie od producenta jest dobre jeśli masz prawie że idealne warunku w growboxe, jeśli takich nie masz to stosuj połowę zalecanej dawki. Inne rzeczy też są ważne, odpowiednie oświetlenie, musisz mieć bardzo dobrą wentylację - dużo początkujących growerów nie zwraca uwagę na to żeby mieć dobrą wentylację z dopływem świeżego powietrza a to świeże powietrze ma bardzo duży wpływ na szybkość wzrostu. Jeśli masz słabe warunki uprawy wtedy wzrost jest zahamowany, dodasz zalecaną dawkę nawozu od producenta i masz już zepsutą całą uprawę bo rośliny się popalą. Inna sprawa że kupne ziemie mają w sobie już nawozy, więc ja nigdy nie daję nawozów przez pierwsze dwa tygodnie. A później małą dawką testuję czy nic się nie stanie.
Awatar użytkownika
HaszMen
Posty: 22
Rejestracja: 10 lis 2018, 14:12

Re: Słabo rośnie auto mazar od bulk feminized seeds

Post autor: HaszMen »

Nie jest to na pewno auto mazar bo automazara ma tylko dutch passion.
Awatar użytkownika
Ogrodnik
Posty: 27
Rejestracja: 27 wrz 2016, 23:47

Re: Słabo rośnie auto mazar od bulk feminized seeds

Post autor: Ogrodnik »

Niestety ale auto mazar od DP jest najczęściej podrabianą odmianą przez Polskie pseudo sklepy. Tutaj macie przykład kolejnego Janusza biznesu o nazwie pan pestka czy jakoś tak, który twierdzi że produkuje auto mazara i w dodatku że ma lepszego od oryginału z dutch passion https://growers.pl/viewtopic.php?t=1049&p=3046 Fakt jest taki że jest to kolejny typek, który skopiował sobie tylko nazwę z dp i wysyła pod tą nazwą bliżej nieznane nasiona. Jak już tutaj ktoś wspomniał firma dutch passion nigdy nie zdradziła dokładnej gentyki auto mazara a tym bardziej jej sposobu selekcji, więc nikt inny nie może go produkować. Jest to ich autorska odmiana, koniec kropka!
auto-mazar-dutch-passion-920652.jpg
auto-mazar-dutch-passion-920652.jpg (129.56 KiB) Przejrzano 16347 razy
ODPOWIEDZ