Jaki wpływ na marihuanę ma księżyc?

Awatar użytkownika
MarysiulaKonopnicka
Posty: 67
Rejestracja: 14 lis 2016, 13:34

Jaki wpływ na marihuanę ma księżyc?

Post autor: MarysiulaKonopnicka » 22 lis 2016, 21:11

Sadzenie przy różnych fazach księżyca jest często pomijanym aspektem przy uprawie konopi , ale taka wiedza może się okazać bardzo przydatna.
wplyw-ksiezyca-na-marihuane-2097-1.jpg
wplyw-ksiezyca-na-marihuane-2097-1.jpg (52.75 KiB) Przejrzano 4255 razy
wplyw-ksiezyca-na-marihuane-2097-2.gif
wplyw-ksiezyca-na-marihuane-2097-2.gif (932.35 KiB) Przejrzano 4254 razy
Większość z hodowców myśli zapewne, że światło słoneczne lub oświetlenie w growroomie jest głównym czynnikiem w hodowli naszych roślin. Światło wytwarza duże żywiczne topy i oczywiście wpływa na nasze plony. Ale od zarania rolnictwa ogrodnicy coraz bardziej zwracali uwagę na znaki w przyrodzie, oprócz tylko ruchu słońca.
W istocie, jednym z najbardziej pomijanych aspektów uprawy są fazy księżyca - a zwracanie na nie uwagi może mieć istotny wpływ na produkt końcowy. Aby wyhodować najlepsze rośliny, musisz spojrzeć na księżyc innymi oczami. Jeśli to zrobisz, zostaniesz nagrodzony szybszym kiełkowaniem nasion, poprawą odpornością na stres i wyższymi plonami.

FAZY KSIĘŻYCA
Fazy te opisują zmianę kąta pomiędzy księżycem, ziemią i słońcem, podczas gdy ziemia i księżyc obracają się wokół słońca.

Fazy te można sklasyfikować jako księżyc przybywający (rosnący) lub ubywający (malejący):

Księżyc przybywający (rosnący): nów, pierwsza kwadra, rosnący pół księżyc (astronomiczne: pierwsza kwadra) i druga kwadra rosnącego księżyca.
ksiezyc-rosnacy-20197-1.png
ksiezyc-rosnacy-20197-1.png (7.31 KiB) Przejrzano 4253 razy
Księżyc ubywający (malejący): pełnia, trzecia kwadra, malejący pół księżyc (astronomicznie: ostatnia kwadra), ostatnia kwadra.
ksiezyc-ubywajacy-20197-2.png
ksiezyc-ubywajacy-20197-2.png (5.81 KiB) Przejrzano 4253 razy
Rzeczywisty cykl, który księżyc przechodzi podczas tych faz, jest podzielony na cztery główne etapy:

• Nów -> Pierwsza kwadra

• Pierwsza kwadra -> Pełnia

• Pełnia -> Druga kwadra

• Druga kwadra -> Nów

Cały ten cykl to tzw. synodyczny miesiąc i trwa średnio około 29,53 dni (29 dni, 12 godzin i 43 minut).

Te cztery fazy można przypisać priorytetom przy hodowli roślin: sadzeniu, karmieniu, przycinaniu i wreszcie zbiorom.

Ogólnie rzecz biorąc, przy wzroście księżyca rośliny inwestują całą swoją energię w rozwój liści i systemów znajdujących się na ziemią.

Przy zmniejszaniu się księżyca rośliny kierują więcej energii do ich systemu korzeniowego. Oznacza to, że jeśli siejesz rośliny liściaste, które rozwija się nad ziemią, tak jak marihuana, należy to zrobić w fazie rosnącego księżyca.

W fazie rosnącego półksiężyca występuje najlepsze kiełkowanie. Rośliny wykazują się wtedy wyższym i szybkim kiełkowaniem.

Przy rosnącym księżycu zwiększa się wchłanianie wody i składników odżywczych, ponieważ przyciąganie księżycowe ciągnie wodę do góry.

Przy ubywającym księżycu przyciąganie ziemskie jest słabsze i jest to okres odpoczynku rośliny. Dlatego jest to idealna faza do przycinania, odchwaszczania i przygotowania do następnej fazy wzrostu.

Doskonały czas zbiorów jest w nowiu, ponieważ zawartość wody w roślinie jest najniższa z powodu niskiej grawitacji, co przyspiesza wysychanie i utwardzanie.

ODPOWIEDZ
kuchnia na wymiar warszawa

Wróć do „Outdoor”